שעון אוטומטי – האוטומציה הראשונה?

כבר אז הבינו שיש צורך לאוטומציה ללא מגע יד אדם, לכן יצרו שעון אוטומטי!

מאמר זה עוסק בשעונים אוטומטיים לגברים. שעונים אוטומטיים פופולריים ביותר מכיוון שהם אינם דורשים סוללות כדי לתפקד. הם מופעלים על ידי התנועה הטבעית של זרועו של הלובש, כך שאין צורך לדאוג שהסוללה תיגמר!

שעונים אוטומטיים הם סוג של שעון המופעל על ידי תנועה.

השעון האוטומטי הוא סוג השעון הפופולרי ביותר שמוענק כמתנות מקוריות לגברים. הם נקראים גם שעונים מתפתלים או שעונים קינטיים. הסיבה שהם כל כך פופולריים היא כי הם אינם דורשים סוללות והם קלים לתחזוקה.

שעון מתפתל מתפתל על ידי התנועות הטבעיות של זרועו ושורש כף היד של העונד אותו, כאשר הוא נע מעלה ומטה בכל צעד או פעילות גופנית אחרת, מה שגורם למשקל להתנדנד קדימה ואחורה בתוך השעון אשר יוצר אנרגיה לתנועה.

השעון האוטומטי אינו זקוק לפיתול, מכיוון שהוא מכיל משקל מתנודד הנקרא רוטור. הרוטור הזה מתנדנד בחופשיות סביב נקודת הציר שלו בתנועה מעגלית, ויוצר אנרגיה מתנועתו שלו כדי להניע את גלגלי השיניים של השעון

שעון אוטומטי הוא סוג של שעון מכני שמשתמש בתנועת זרועו של העונד כדי לפתול את הקפיץ הראשי ולהפעיל את השעון. השעונים המתפתלים העצמיים הראשונים פותחו על ידי אברהם-לואי פרלט ב-1770, אך רק ב-1885 המציא שענים שוויצרי, אנטואן לקולטר, מנגנון סלילה אוטומטי לשעוני כיס.

בחלק זה נדבר על שעונים אוטומטיים לגברים. שעונים אוטומטיים הם תכשיטים יקרים שעשויים מחומרים יקרים ונעשה בהם עבודת פרטים מורכבים. הם גם מאוד עמידים ומחזיקים מעמד הרבה יותר משעונים רגילים.

קניית שעון עם אוטומציה

שעון נטול סוללה הוא שעון שאין צורך בפיתול או מופעל על ידי מקור חיצוני כלשהו. ישנן מספר דרכים שונות ליצור שעון נטול סוללות. אחת הדרכים היא להשתמש בשעון אוטומטי, המכונה גם “אוטומט”. השעונים הללו מופעלים על ידי האנרגיה של האדם שמפתה אותם.

הם הפכו לפופולריים שוב בסוף המאה ה-19 מכיוון שהם היו מדויקים יותר משעונים אחרים בזמן זה.

שעונים אוטומטיים הם שעונים שיש בתוכם מנגנון שמניע גלגלי שיניים כדי לעקוב אחר הזמן על סמך מיקומו של כדור הארץ ביחס לשמש – ולכן הם נקראים לפעמים שעונים סולאריים. הם עובדים ללא כל צורך בסוללות או מקור כוח חיצוני אחר בגלל שהם

שעון אוטומטי הוא שעון שמשתמש במנגנון פנימי למדידת חלוף הזמן, בניגוד להסתמך על גורמים חיצוניים כמו סיבוב כדור הארץ או כוח המשיכה. מנגנון הפיתול העצמי של שעונים אלה מופעל על ידי תנועה של זרועו של העונד ואוגר מספיק אנרגיה בקפיץ שלה כדי להפעיל את השעון במשך ימים.

מהו שעון אוטומטי וכיצד הוא פועל עם אוטומציה

שעון אוטומטי הוא שעון שמכוון את עצמו אוטומטית באמצעות אות הזמן הרשמי מתחנת רדיו. ניתן להגדיר לעדכן את הזמן שלו באופן אוטומטי, ללא התערבות אנושית.

לשעון אוטומטי יש סוללה פנימית והוא צריך להיות מחובר לשקע בקיר כדי לעבוד. שעון אוטומטי הוא שעון המופעל על ידי מנגנון פנימי או סוללה. זה לא מצריך התערבות אנושית כדי להמשיך לפעול. שעונים אוטומטיים משמשים בעיקר במקומות שבהם אין אור טבעי או חשמל, כמו בצוללות ובחלליות.

שעון אוטומטי הוא שעון שאינו מסתמך על התערבות אנושית לצורך פעולתו. בדרך כלל יש לו חיישן שיכול לזהות שינויים חיצוניים באור ובחושך. אם האור פוחת, הוא יעבור ל’מצב שינה’ כדי לחסוך בחשמל. כאשר האור מתגבר, הוא יתעורר וישמור על הזמן באופן אוטומטי.

השעון נטול הסוללות אינו זקוק לסוללות מכיוון שהוא משתמש באנרגיה מגלי רדיו כדי לשמור על הזמן. המכשיר מסוגל לפעול עד 10 שנים ללא כל צורך בתחזוקה או טעינה.

==

כתבה זו בחסות עדן מתנות

לחזור למשהו ספציפי?